Start REJS PO MAZURACH 08.2018r.

ZAPRASZAMY NA REJS KRAINĄ WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH.

WYJAZD DLA OSÓB DOROSŁYCH.


Byliście kiedyś na Maurach? W Krainie Wielkich Jezior, gdzie się żegluje od portu do portu, obcuje z przyrodą i zawiera nowe, wspaniałe znajomości? Gdzie wiatr wieje nam w twarz, ptaki śpiewają a woda zachęca do kąpieli? Gdzie każdy żeglarz jest jak członek rodziny a otaczający nas krajobraz jest przepiękny? My uwielbiamy tę formę spędzania czasu, dlatego w trzecim tygodniu sierpnia 2018 organizujemy taki wyjazd. Śpimy na jachcie, płyniemy z Giżycka do Rucianego-Nida, uczymy się podstaw żeglarstwa, podziwiamy przepiękne krajobrazy i żyjemy zgodnie z żeglarską naturą. To w skrócie.


Data wyjazdu: 19 sierpień 2018 (rejs tygodniowy)

Cena: 1250 zł

Obejmuje:

- czarter jachtu kabinowego (7 osobowego 6 załogantów + 1 sternik)

- nocleg na kojach („żeglarskie łóżka” generalnie dwuosobowe)

- opłaty portowe

- paliwo

- obecność doświadczonego sternika.

Nie obejmuje:

- dojazdu

- ubezpieczenia

- wyżywienia (+150 zł) - żywimy się na jachcie, gdzie wspólnie gotujemy


Szczegóły wyprawy:

Dzień pierwszy. Przyjeżdżamy do Giżycka, gdzie czeka już na nas jacht. Kwaterujemy się na nim. Następnie poznajemy zasady bezpieczeństwa, podstawowe komendy żeglarskie oraz oswajamy się z nazewnictwem. Później omawiamy plan wyprawy i dzielimy się na wahty. Jedna odpowiada za porządek, druga za posiłki w dniu następnym. Codziennie zamieniamy się obowiązkami. Pierwszego dnia płyniemy do Wilkas (około 2-3 h rejsu). Odpoczywamy po podróży, zwiedzamy okolice, miło spędzamy wieczór przy szantach oraz różnych formach rekreacji ruchowej.

Dzień 2-6 Płyniemy w rejs do Rucianego-Nida i z powrotem. W połowie trasy zatrzymujemy się w Mikołajkach, żeby zaczerpnąć porządnej kąpieli w Aquaparku w Hotelu Gołębiewski (wstęp 1,5h- 30 zł we własnym zakresie). W trakcie rejsu cumujemy w różnych portach, podziwmy krajobrazy, poznajemy żeglarski żywot :) Gotujemy na łajbie, pływamy w jeziorze obok jachtu a wieczorami przy ognisku lub grillu słuchamy szant, gramy w siatkówkę, bule itp. a przede wszystkim dobrze się bawimy!

Dzień 7 Kończymy nasz rejs w Giżycku. Pakujemy się, robimy klar na jachcie i z żalem opuszczamy Krainę Wielkich Jezior, mając nadzieję, że szybko tam wrócimy.


Szczegółowy plan rejsu (może się trochę zmienić ze względu na warunki)

Dzień 1 Giżycko – Wilkasy (płyniemy przez jezioro Niegocin)

Dzień 2 Wilkasy – Kanał Kula lub port na jeziorze Tałty (płyniemy przez jezioro Niegocin, Jagodne, Tałtowisko, Tałty)

Dzień 3 j. Tałty – Mikołajki (płyniemy przez jezioro Tałty, Mikołajskie)

Dzień 4 Mikołajki - Ruciane-Nida (płyniemy przez jezioro Mikołajskie, Bełdany oraz Nidzkie)

Dzień 5 (powrót) Ruciane-Nida - Kula

Dzień 6 Kula - Wilkasy

Dzień 7 Wilkasy - Giżycko


ZAPISY TELEFONICZNE: Ania 510784918, Wojtek 607073523